Poznaj główne zalety monitoringu opartego o system AHD...


AHD_tv_monitoringPrzesyłaj sygnał na duże odległości bez utraty jakości obrazu


AHD
 to najnowszej generacji przesyłu sygnału obrazu i dźwięku w monitoringu i telewizji przemysłowej. Dzięki niej możesz osiągnąć znacznie lepszą jakość nagrywanego obrazu w porównaniu do telewizji analogowej. Stosując technologię analog AHD bez problemu odczytasz numery tablic rejestracyjnych (zwłaszcza nocą) czy nominał banknotu.

System AHD 2.0 jest oparty o ta samą strukturę co analogowy system monitoringu CCTV. Jednak w przeciwieństwie do niego (o jakości obrazu nie wspominając) jest możliwość transmisji obrazu o jakości Full HD kablem  koncentrycznym ze złączem BNC lub UTP do 500m!!!

Technologia AHD to znakomite  rozwiązanie, pozwalające na znacznie tańszą modernizację istniejącej instalacji  lub jej rozbudowę o dodatkowe kamery czy całe systemy monitoringu.

Obraz można również przesyłać po skrętce (przewód UTP cat 5e) lub używając popularnych transformatorów video (EMX-PTT lub PTT-120)

dvr_connection

Obraz w czasie rzeczywistym be opóźnień...

W telewizji przemysłowej opartej o standard AHD bez względu na to czy długość przewodu wyniesie 100, 300 czy 400m – w każdym przypadku uzyskany obraz będzie tej samej jakości HD! Co więcej, w systemach tego typu eliminowane są wszelkie niedoskonałości obrazu jak szumy, falowanie i co najważniejsze opóźnienie! Obraz docierający do rejestratora AHD jest identyczny z tym z kamery. Wszystko co obserwujesz odbywa się w czasie rzeczywistym!

Technologia AHD jest dostępna dla każdego....

Monitoring i telewizja przemysłowa w systemie AHD Merx charakteryzuje się dwoma rzeczami, sprawującymi że jest to system dostępny dla każdego.

Pierwszą z nich jest największa na rynku prostota. Cały system oferowany przez nas jest Plug & Play. Nasze rejestratory serii RAS firmy iCATCH automatycznie wykrywają typ sygnału kamer. Nie jest wymagane definiowanie typów kamer, zaawansowanej regulacji etc. Wystarczy podłączyć kamerę Analogową lub AHD (kolejny atut AHD – możesz rejestrować rożne sygnały) a rejestrator automatycznie dostosuje sygnały wejściowe.

Drugi aspekt to oczywiście stosunek ceny do jakości. Oferowane produkty dostępne są w cenach porównywalnych do standardu CCTV. Jednak w przeciwieństwie do niego oferują lepsza jakość, prostsze w montażu i konfiguracji – AHD to przede wszystkim otwarty standard!

AHD_analogowa_porownanie

Dlaczego AHD firmy MERX ?

W porównaniu z innymi przetwornikami dostępnymi na rynku, procesor SONY IMX238 wyróżnia się wyśmienitą jakością obrazu oraz szczegółowością. Dla Przykładu prezentujemy obraz z kamery AHD 720p innych producentów, wyposażonej w przetwornik OV 1/4 oraz obraz z naszej kamery na przetworniku SONY IMX238 z obiektywem o podwyższonej rozdzielczości dostępnym wyłącznie w naszych kamerach AHDMX: Sprawdź różnicę…

Monitoring AHD firmy MERX vs telewizja analogowa...

Rozdzielczość w technologii AHD
… jest 3-krotnie większa od rozdzielczości oferowanej przez kamery analogowe.

Megapiksele
… przesyłany sygnał jest w jakości 1Mpix dla standartu AHD 1.0 lub 2Mpix i większy w oferowanym AHD 2.0.

Pełna kompatybilność wsteczna
… wszystkie oferowane kamery AHD  mogą pracować w trybie AHD lub analogowym. Sam wybierasz tryb pracy urządzenia.  Dzięki temu bez dodatkowych urządzeń i kosztów  można rozbudować istniejące już instalacje systemu monitoringu analogowego.

Plug & Play
… Cały system oferowany przez nas jest Plug & Play. Nasze rejestratory serii RAS firmy iCATCH automatycznie wykrywają typ sygnału kamer. Nie jest wymagane definiowanie typów kamer, zaawansowanej regulacji etc. Wystarczy podłączyć kamerę Analogową lub AHD (kolejny atut AHD – możesz rejestrować rożne sygnały) a rejestrator automatycznie dostosuje sygnały wejściowe..

Skalowalność
… rejestratory iCATCH od MERX umożliwiają podłączenie przez internet dowolnych kamer podłączonych do rejestratorów AHD tej samej firmy . Rozwiązanie to zapewnia redundantny storageochronę krytycznych punktów monitoringu.

Zabezpieczenia przeciwprzepięciowe
… kamery AHD by MERX posiadają zabezpieczenie tyrystorowe zabezpieczające przed przepięciem nawet do 5000v. Lokalny serwis firmy, naprawia tego typu uszkodzenia w 15min.

Połączenie P2P
… umożliwia zestawienie połączenia Peer-to-Peer klienta zdalnego oraz rejestratora będącego nawet za podwójnym NAT’em bez potrzeby przekierowania portów w sieci. Takie ułatwienie pozowala korzystać zdalnie z oferowanych rejestratorów AHD by MERX nawet w sieciach LTE.

Kompatybilność
… oferowane rejestratory firmy iCATCH są w pełni kompatybilne z systemem Windows, Mac OSX oraz z urządzeniami przenośnymi Android, Windows Phone i Apple iPhone.