Wolność i swoboda w kreowaniu Inteligentnego domu tylko z Z-wave

FIBARO jest systemem bezprzewodowym działającym w oparciu o światowy standard zwany z-wave. Opiera się on o protokół radiowy komunikacji radiowej na okreslonej dla danego regionu świata częstotliwości. W Europie jest to 868 MHz. Model ten charakteryzuje się  zasięgiem do ok. 30m w budynkach i ok. 50m w otwartej przestrzeni.

Organizacja Z-Wave Alliance, do końca 2013 roku liczyła już ponad 250 wielu niezależnych producentów, których ponad 700 urządzenia współpracuje ze sobą opierając swoją komunikację na Z-Wave.

Z-wave logoDużą innowacyjnością systemu jest jeden standard oraz kompatybilność modułów różnych firm. Jednym z głównych założeń jest również to, że każde urządzenie w sieci z-wave jest jednocześnie nadajnikiem tego sygnału. Oznacza to, że w przepadku braku bezpośredniego sygnału z centralą Home Center, dany moduł komunikuje się z nią poprzez inne komponenty całego systemu.

To tak zwana sieć Mesh!


Technologia Mesh - Wszystko pod kontrolą!

  • Transmisja na małe odległości = bardzo niski pobór energii,
    brak zakłóceń innych urządzeń w budynku.
  • Struktura budynku w praktyce nie powoduje zakłóceń w pracy systemu (domy jednorodzinne).
  • Sieć MESH jest samonaprawialna – przy braku komunikacji z którymś z modułów, routing odbywa się z jego pominięciem.
  • Mobilność – moduł pamięta swoje przeznaczenie, co oznacza, że możemy przenieść system do nowego domu bez kolejnego programowania.
Tester zasięgu fibaro

Promieniowanie fal radiowych sieci z-wave

Promieniowanie generowane przez urządzenia sieci z-wave oddziałuje na nasz organizm nawet 4000 razy słabiej niż oddziaływający na mózg telefon komórkowy (ok. 100mW). Moc sieci z-wave przy bezpośrednim kontakcie szacuje się na około 1mW, a ze względu na to iż urządzenia znajdują się zawsze w określonej odległości od ciała i głowy jest to około 0,025mW! To również mniej niż pracujące w domu urządzenieWiFi