Porównaj technologię AHD z systemami analogowymi

Poniżej zechcemy zaprezentować państru kilka porównań różnych technologii monitoringu (również HD). Wszystkie nagrania przeprowadzone w realnych warunkach, niejednokrotnie w gorszych warunkach oświetlenia.


Porównanie technologii AHD 720p oraz 1080p (Full HD) z systemami analogowymi. Nagrania zwłaszcza w trudnych warunkach oświetlenia pokazuje wyższość AHD oraz stosowanych najwyższej jakości przetworników sony! Nagranie z odległości ponad 25m!

Już przy kamerze 1,3Mp (720p) widzimy ważne szczegóły jak nr rejestracji samochodu czy sylwetkę kierowcy. Na pozostałych obrazach monitoring nie spełnia praktycznie żadnej funkcji oprócz rejestracji zdarzenia,  „że ktoś, kiedyś gdzieś tam był” :)

porównanie analog_vs_ahd

Powyższa jakość (zwłaszcza w gorszych warunkach oświetlenia) wynika nie tylko z technologii AHD ale wprost z jakości urządzeń. We wszystkich oferowanych produktach zastosowano najlepsze na rynku większe sensory SONY Exmor 1,3-1,1″ . Nie można porównywać ich do niewiele tańszych kamer AHD z mniejszymi i gorszymi przetwornikami 1/4″ etc. Oprócz znacznie większej szczegułosoci obrazu również czułość naszych wybranych kamer sięga nawet 0,000001lx

Dlaczego AHD firmy MERX ?

W porównaniu z innymi przetwornikami dostępnymi na rynku, procesor SONY IMX238 wyróżnia się wyśmienitą jakością obrazu oraz szczegółowością. Dla Przykładu prezentujemy obraz z kamery AHD 720p innych producentów, wyposażonej w przetwornik OV 1/4 oraz obraz z naszej kamery na przetworniku SONY IMX238 z obiektywem o podwyższonej rozdzielczości dostępnym wyłącznie w naszych kamerach AHDMX.:

Nasza kamera

AHD_720_Merx
cam_test_night_merx

HD CVI

AHD_720_inna
cam_test_night_hdcvi_pixelplus_po3100

Zaawansowane funkcje obrazu...

2D DNR

W ogólnodostępnych kamerach oferowanych na rynku cyfrowa redukcja szumu jest nakładana na każdy obraz, który wymagają wzmocnienia pracy przetwornika. Metoda ta polega ona na eliminowaniu uchyleń koloru każdego pojedynczego piksela a nastepnie rozmyciu go wraz z sąsiadującymi. Punktowe mocne oświetlenia w dowolnej strefie kadru, skutkuje nałożeniem maksimum redukcji szumu, czego efektem jest czysty obraz.

3D DNR
W przypadku prostych kamer 3D DNR to nic innego jak pseudo-wektorowe przewidywanie ruchu obiektu odbywające się przez eliminację maski z poprzedniej klatki i nałożenie rozmycia obrazu tylko na fragmenty statyczne pozostawiając, te ruchome, bez redukcji szumów.

DNR 2D & 3D w AHD by MERX
W oferowanych kamerach AHD by MERX redukcja szumu nakładana jest dynamicznie, zależnie od obu funkcji. O ogólnym stopniu ich wykorzystania decyduje pomiar światła padającego na fotorezystor, uwzględniając zdefiniowane w kamerze F dla wbudowanego obiektywu i prędkości pracy „przesłony” – w tym wypadku czasu naświetlenia przetwornika oraz akceleracji ruchomego obiektu. Pozwala to na uzyskanie znacznie lepszego efektu w trudnych warunkach oświetlenia.

WDR (Dynamiczny zakres czułości)
W telewizji przemysłowej WDR jest egzotycznym pojęciem, a czasem nawet ekskluzywną funkcją decydującą o doborze kamery, której większość osób nawet nie potrafi poprawnie opisać.

Dla wielu fotografów proces ten jest znany pod nazwą HDR. Polega on na  zwiększenie dynamiki obrazu oraz uzyskanie lepszych/silniejszych kontrastów bieli. W przypadku telewizji przemysłowej WDR jest odwrotną funkcją. Przetwornik kamery między każdą klatką dokonuje zdjęcia dwóch obrazów w najkrótszym oraz najdłuższym czasie naświetlania przetwornika względem uśrednionej ostatnio pracy, o której decyduje ilość padającego światła z obiektywu. Obraz z obydwu klatek jest przetwarzany ujemnie wprost proporcjonalnie od odśrodkowej koloru (128), produkując jaśniejszy obraz w ciemnych fragmentach oraz odpowiednio ciemniejszy w przejaskrawionych lub prześwietlonych.

Kamery AHD by MERX w standardzie wyposażone są w funkcję WDR produkując obraz czytelny w zróżnicowanych warunkach oświetleniowych! Sprawdź poniżej różnicę. Zerknij na blat biurka czy choinkę.

WDR-AHD_2

De-FOG – cyfrowa redukcja mgły

defog_off

Funkcja włączona

defog_on

Porównanie AHD (tylko 1,3Mp 720p) z sygnałem analogowym